кобзар

 
 

кобзар

Гільдія ремісничих сироварівЛідія Омелянівна Дегтярьова

 

 

 Є на світі люди, від зустрічі з якими, змінюєтья доля, бо одного разу зустрівшись, ти закохуєшся і в неї і у іїї справу, яка потім стає ценсом і твого особистого життя…  

 Саме до таких особливих, небайдужих, творчих людей, справжніх майстрів- професіоналів, належить Лідія Омелянівна Дегтярьова–Заслужений працівник культури України, викладач-методист Сєвєродонецького обласного музичного училища ім.С.С.Прокоф`єа. Висока  нагорода держави –це достойна оцінка ії нелегкого плодотворного шляху на ниві педагогічної праці, подвижницької творчої діяльності, любові і шани до української культури. Бандура стала покликанням всього її життя, основою у виборі професії  педагога.

Майже 50 років тому, зовсім молодою дівчиною приїхала до Сєвєродонецька талановита бандуристка Лідія Дегтярьова, яка щойно закінчила Київську консерваторію імені П.І.Чайковького, а до цього Харківське музичне училище як вокаліст і бандуристка. Тоді про цей майже екзотичний інструмент на Луганщині знали тількі-но серед вузького кола викладачів, та в Старобільську, де на той час існував невеличкий клас бандури. Колись мама юної дівчини, уродженки Харківщини, боялася відпускати свою доньку до іншого краю, де по волі історичних подій  змішалися різноманітні культури і традиції, але вона відповіла: «Я поїду, щоб там була Україна!» Велике бажання працювати долало всі життєві негаразди, бо головною метою було   навчати молодь грі на українському національному інструменті-бандурі, прививати любов до чарівних срібних струн,  української музики,  мелодійної народної пісні. А розпочати прийшлося з трьох зписаних в Луганській філармонії бандур і чисельних поїздок по музичних школах та будинках культури у пошуках співочих дітей і молоді, яким було б цікаво навчатися. Поступово складався клас бандури, потім ансамбль бандуристів. Талановиті учні Лідії Омелянівни стали брати участь у конкурсах: обласних, всеукраїнських, міжнародних, отримувати призові місця.

 

 

 

За чисельні роки сумлінної праці виховано більше п`ятидесяти бандуристів,  які зараз викладають бандуру в різних куточках України, є артистами професійних і самодіяльних колективів, працюють керівниками шкіл та обласних закладів культури. Деякі з них, справжні послідовники її справи і титанічної праці, продовжили  пропагувати любов до української культури поїхавши до Луганська, Донецька, Харкова, Одеси, Києва. Саме тут учні Лідії Омелянівни вперше відкривали, або відроджували класи бандури, втрачені національні трдиції. Інакше просто не могло бути: свій патриотизм, палку любов до України, бандури, національної культури Лідія Омелянівна змогла передати кожній своїй учениці, постійно повторюючи: «Не забувайте, все у нашій справі починається з любові до України, її мистецтва, і, насамперед, музики». Сьогодні випусники талановитого педагога-ветерана працюють у п`яти вищих навчальних закладах освіти сфери культури, вони-гордість вчителя, іі здійсненні мрії і сподівання! Серед них-

ФЕДОРОВА (КОХАНСЬКА) Людмила Володимирівна бандуристка-вокалістка, лауреат Міжнародного та Всеукраїнських конкурсів, завідувач кафедри бандури, виконуюча обов’язки професора Київської Національної Академії Музики, Заслужена артистка України.

МОРОЗЕВИЧ (НАГОРНОВА) Ніна Василівна-заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри народних інструментів ОНМА імені А.В. Нежданової, артистка тріо бандуристок "Мальви" Одеської обласної філармонії, Лауреат Міжнародного конкурсу, доцент кафедри народних інструментів.

МАНДЗЮК (ВАЛЄРКО) Любов Сергіївна-кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри народних інструментів України, лауреат Міжнародних конкурсів, голова Харківського обласного відділення Національної спілки кобзарів України.

СИМОНОВА (БОРДИЛЮК) Олена Михайлівна – доцент кафедри народних інструментів, декан оркестрового факультету (2004-2014роки) Донецької державної музичної Академії ім. Сергія Прокоф`єва, голова Донецького обласного відділення Національної спілки кобзарів України.

 

Ось як тепло, із великою шаною до своєї улюбленої вчительки, говорять її учні-

Олена Симонова:

 «Для мене Лідія Омелянівна-людина, яка залишила в житті найважливіший слід, навчила мене по-справжньому працювати, любити музику, перемагати життєві перешкоди. Вона- Вчитель з великої літери, їі цілеспрямованість, нетерпимість до фальші, відданість своїй справі ми, учні, пронесли крізь роки. Далеко не кожен викладач може пишатися таким сузір`ям видатних в бандурному мистецтві вихованців. Дякуємо вам за все!!!»

 

Тетяна Григор`єва:

«Дякую дорогій вчительці за найкращі роки проведені  в училищі, наповнені яскравими и теплими враженнями  від турботи і уваги, постійних творчих пошуків і безкінечного терпіння!»


Любов Мандзюк:

 «Лідія Омелянівна – це, в першу чергу, людина дії з платонічною закоханістю в свою справу. А справа її життя, звичайно ж, бандура. Лише відданість до самопожертви допомагала їй серед несвідомого українства Луганщини пропагувати любов до свого інструмента, виховувати плеяди високого рівня виконавців та просто культурних людей. За що їй велика шана і хвала!

Студентами ми мали на неї жаль за професійний диктат у роботі, але, в даному випадку, мета виправдала засоби: прищеплення наполегливості в роботі, самоорганізації, відповідальності у своїх починаннях та доведення їх до  високого кінцевого рівня. Такі думки, звичайно, приходять уже з набуттям власного досвіду і життєвого, і професійного. Тому стосунки підтримуємо регулярні і звертаємося не лише за розрадою проблем, а й за добрим словом!»

 

Сокирка (Бережна)Ольга Анатоліївна- директор Біловодської дитячої                                                         школи мистецтв:                                                

«Улюблені викладачі-як другі батьки. Саме такою матусею стала для мене  Лідія Омелянівна.

Вона так багато зробила для мене: це не тільки професійні знання, а й уроки життя! Як рідна людина-раділа моїм успіхам і разом зі мною переживала невдачі. Любов до дітей, потреба і велике бажання віддавати їм своє серце, справжня  інтелигентність, духовна культура, високий професіоналізм –всі ці якості характеризують мого улюбленого педагога.

 З роками я змінилася: подорослішала, почала жити своїм життям, але що б там не було, у більшості випадків я керуюся тими принципами і моральними нормами, які вклала в мене мій викладач – Дегтярьова Лідія Омелянівна.»

 

 

 

ІРИНА КОЛГАНОВА (Бордилюк),

колишня учениця, нині заступник директора

 з навчально-методичної роботи КУ «ЛОЦНМРКІіК»

 

 

 

 

 Обновлен 02 ноя 2018. Создан 09 янв 2017 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО